מתמטיקה ומדעי המחשב

על המסלול

בעידן טכנולוגיות מודרניות ישנה דרישה הולכת וגוברת למתמטיקאים, בעלי הכשרה במדעי מחשב ויכולת לתכנת סביב פתרון בעיות יישומיות. קיים ביקוש למומחים מהסוג הזה בהי-טק ובתעשייה וזה מסביר שלבוגרי התואר יש הרבה מקומות העבודה פותנציאליים. אם נשווה עם מקצוע האם, רואים שבוגרים יקבלו ידע יותר משמעותי בבניית מודלים ובחקירתם.

קהל היעד

אוכלוסיית יעד: התכנית מיועדת לבוגרי תיכון שלמדו תכנית מתמטיקה של 4 או 5 יחידות לימוד.

התכנית בנויה ממגוון קורסים בסיסיים ומתקדמים במתמטיקה ומדעי מחשב שיאפשר לבוגרים לעבוד כמתמטיקאי בחברות הייטק ובתעשייה. לבוגרים יהיה ידע בבניית ועיבוד מודלים מקורסים מתמטיים מתקדמים כמו משוואות דיפרנציאליות רגילות וחלקיות, פונקציות מרוכבות, התמרות אינטגרליים וכו'. הבוגרים רוכשים ידע ב- 3 שפות תכנות JAVA, C, MATLAB. ז"א הבוגרים יקבלו ידע בסיסי הנדרש לעבודה במקצוע.

תכנית הלימודים  – עקרונות

תכנית הלימודים למתמטיקה ומדעי המחשב נבנתה במטרה להבטיח פיתוח חשיבה מדעית מחקרית מעמיקה. התוכנית שמה דגש על מקצועות מתמטיים ומעניקה רקע נרחב הן במתמטיקה והן במדעי המחשב. מעבר לכך, התוכנית מתמקדת גם בהיבטים של מתמטיקה וגם בהיבטים הטכנולוגיים והיישומיים שמבוססים על ידע רחב במדעי המחשב. בעולם הטכנולוגיה המתפתח, נדרשים המתכנתים להפגין ידע רחב בנושאים תיאורטיים כמו גם בהיבטים יישומיים. מיקוד זה הינו הכרחי בהתמודדות אל מול אתגרים חדשים, העומדים לפתחם של אנשי התכנה בתעשיית ההייטק.

פירוט תכנית לימודים>