מתמטיקה וכלכלה

על המסלול

בעידן הטכנולוגיות המודרניות ישנה דרישה הולכת וגוברת למתמטיקאים, בעלי הכשרה במדעי מחשב ויכולת לתכנת סביב פתרון בעיות יישומיות. קיים ביקוש למומחים מהסוג הזה בהייטק ובתעשייה, דבר היכול להבטיח את השתלבותם של בוגרים בשוק העבודה הפוטנציאלי כמו כן, יש ביקוש רב למתמטיקאים המתמחים בעקרונות יסוד של מאקרו-כלכלה ומיקרו-כלכלה בדינמיקה של סובייקטים גדולים וקטנים בכלכלה, בתעשיית ביטוח, במשחק מניות בבורסה, במדיניות הלוואות של בנקים, מחשוב שערי ריבית אופטימליים ובתחומים נוספים בכלכלה.

קהל היעד

התכנית מיועדת לבוגרי תיכון, בעלי תעודת בגרות, שלמדו תכנית מתמטיקה של 4 או 5 יחידות לימוד ולסטודנטים מהמחלקה לכלכלה, המעוניינים לרכוש מקצוע נוסף במהלך שנות לימודיהם.

התכנית בנויה ממגוון קורסים בסיסיים ומתקדמים במתמטיקה, מדעי מחשב וכלכלה שיאפשר לבוגרים לעבוד כמתמטיקאים בחברות הייטק, בתעשייה ובגופים מנהליים כלכליים. הסטודנטים ירכשו ידע בבניית ועיבוד מודלים כלכליים מקורסים מתמטיים מתקדמים כמו משוואות דיפרנציאליות רגילות וחלקיות, פונקציות מרוכבות, התמרות אינטגרליות וכו'. הסטודנטים ירכשו ידע ב- 3 שפות תכנות ((JAVA, C++, MATLAB, ובכך יקבלו ידע בסיסי הנדרש לעבודה במקצועות מתמטיקה ותכנות.

תכנית הלימודים – עקרונות

תכנית הלימודים למתמטיקה וכלכלה נבנתה במטרה להבטיח פיתוח חשיבה מדעית מחקרית מעמיקה. התכנית שמה דגש על מקצועות מתמטיים ומעניקה רקע נרחב הן במתמטיקה והן בכלכלה, היא גם נותנת ידע מספיק בתכנות. מעבר לכך, התכנית מתמקדת גם בהיבטים של מתמטיקה והיישומיים שמבוססים על ידע רחב במדעי המחשב. בעולם הטכנולוגיה המתפתח, נדרשים המתכנתים להפגין ידע רחב בנושאים תאורטיים כמו גם בהיבטים יישומיים. מיקוד זה הינו הכרחי בהתמודדות אל מול אתגרים חדשים, העומדים לפתחם של אנשי התכנה בתעשיית ההייטק.

הלימודים בקורסים השונים מועברים בכיתות קטנות, כדי לאפשר הוראה איכותית שמתבססת על היכרות אישית עם הסטודנטים, בדיקות פרונטליות של מטלות ודיונים מדעיים בסמינרים בנושאים העדכניים ביותר במתמטיקה. בשנים האחרונות השתתפו סטודנטים רבים, בשנות השנייה והשלישית ללימודיהם, בפעילות מחקרית בהנחיה של חוקרים שונים.

arrow rtl green פירוט תכנית הלימודים