מידע למועמד

בשנת הלימודים הראשונה הלימודים יתפרשו על פני שלושה ימים בשבוע, בשנים המתקדמות מספר ימי הלימוד מותאם ללימודים התיאורטיים וההתנסויות במחלקות ובקהילה. תכנית הלימודים מקיפה וכוללת 195 נ"ז.

התוכנית כוללת לימודי מדעי היסוד, בתחומי הסיעוד, מדעי הטבע ומדעי החברה במטרה להעשיר ולהעמיק את יכולת הבוגר להתמודד בעתיד עם השינויים הצפויים (והבלתי צפויים) בתחומי הרפואה והבריאות והשלכותיהם על מקצוע הסיעוד.

מועמדים ללימודים

צור קשר – רישום ויעוץ לימודים

מועמדים יקרים, אנו מלווים אתכם מהשאלה הראשונה ועד ספסל הלימודים. נשמח לסייע לכם בכל עניין. מרכז מידע טלפוני וקביעת פגישת ייעוץ אישית​ מוקד טלפוני:1.800.660.660פעיל בין השעות:8:00

קרא עוד »

תנאי הקבלה לסיעוד- תשפ"א

משך הלימודים- 4 שנים, לקראת תואר B.S.N סיווג רמה באנגלית במבחן פסיכומטרי/ אמי"ר/ אמיר"ם הינו תנאי הכרחי לקבלה ללימודים. כמו כן, כל הסטודנטים יידרשו להתחיל בלימודי האנגלית

קרא עוד »

מוקדשת בעיקרה ללימוד ותרגול המקצועות במדעי היסוד הן בתחום מדעי החברה: ההיבטים החברתיים, הסוציולוגיים, והפסיכולוגיים וכו', וכן בתחום מדעי הטבע: כימיה וביוכימיה, פיזיולוגיה, אנטומיה, פתולוגיה, תזונה פרמקולוגיה וכד'.

כמו כן, יקבל הסטודנט את הכלים הראשוניים בתחומי הסטטיסטיקה, שיטות המחקר וקריאה מדעית, בהם ישתמש בשלבים מתקדמים יותר של הלימודים.

במקביל, נחשף הסטודנט לראשונה למהות מקצוע הסיעוד, נושאי התקשורת בסיעוד, הפרט המשפחה והקהילה, ניהול סיכונים והבטחת איכות ישמשו נושאים נלווים לאורך כל התכנית . כמו כן יקבל הסטודנט את הכלים הראשוניים בתחומי הסטטיסטיקה, שיטות המחקר וקריאה מדעית, בהם ישתמש בשלבים מתקדמים יותר של הלימודים.

בשנה זו נעמיק ונשלים במקצועות גנטיקה, פתולוגיה, ויישומי מחשב במערכת הבריאות.

הדגש בשנה זו הוא על הקניית יסודות הסיעוד במבוגרים, בתחומים כירורגיה פנימית, סיעוד הקשיש והסיעוד בקהילה.

בהמשך יצאו הסטודנטים להתנסות קלינית במחלקות השונות בבתי החולים.

עיקרה של שנה זו מוקדש ללימוד סיעוד בתחומים סיעוד האשה וסיעוד הילד, בריאות הנפש ורפואה דחופה.

במקביל, במהלך השנה יצאו הסטודנטים להתנסויות בתחומים אלו.

נושאים נוספים שנלמדים במהלך השנה – 

מבוא לאפדימיולוגיה, חוק ואתיקה, אבטחת איכות וניהול סיכונים, כלכלת בריאות וטלה-רפואה.

 

הלימודים בשנה זו נועדו להקנות לסטודנט כלים המאפשרים ראיה כוללנית – אינטגרטיבית אקדמית ומקצועית, החשובה לעבודתו העתידית.

הנושאים שילמדו הם- ניהול ומנהיגות, סמינר מחקר וסמינר קליני- בהיבט של אימון לבריאות.

במקביל יצאו הסטודנטים להתנסויות קליניות.

סיפי קבלה

ממוצע תעודת בגרות

בציון של 88 ומעלה, וציון פסיכומטרי של 550 ומעלה

בוגרי תואר ראשון

ממוצע תואר 80 ומעלה

ראיון אישי

כל מועמד נדרש לעבור ראיון קבלה אישי

דרישות במהלך הלימודים-

תלמידי שנה א' חייבים בהצגת אישור רפואי, ותשלום מקדמת שכר הלימוד, טרם תחילת הלימודים. לצפייה בהצהרת בריאות של מדעי הבריאות.

עד סוף שנה א' חייב כל סטודנט במחלקה להפרעות בתקשורת לעבור סדרת חיסונים ע"פ נוהל חיסון תלמידי מקצועות הבריאות המפורסם באתר משרד הבריאות, ובהתאם להנחיות לחיסון.

אי עמידה בחובת החיסונים זו לא תאפשר לסטודנט להשתתף בהתנסות הקלינית בשנה ב' ותעכב את המשך לימודיו. על הסטודנט ליידע את מזכירות המחלקה בתחילת השנה האקדמית על קושי או מגבלה רפואית שיש להם השלכות לגבי השיבוץ להתנסויות הקליניות. מידע זה הכרחי כדי לאפשר את ההתנסויות הקליניות בכל שנות הלימוד. במקרה של מחלה, קושי או מגבלה אקוטית, אשר עלולים להשפיע על השתתפות הסטודנט בהתנסויות הקליניות, יש להודיע על כך לאלתר למזכירות המחלקה ולצרף מסמכים רפואיים בהתאם.

שימו לב: תהליך קבלת החיסונים נמשך כשישה חדשים ועל כן יש להתחיל את התהליך לפני תחילת שנת הלימודים.