מידע למועמד

מתכונת הלימודים במחלקה לפיזיקה

הלימודים במחלקה לפיזיקה נפרשים על פני 3 שנות לימוד – תכנית התואמת את המסגרת הכללית של לימודי תואר ראשון בפיזיקה כמקובל באוניברסיטאות.

מועמדים ללימודים

צור קשר – רישום ויעוץ לימודים

מועמדים יקרים, אנו מלווים אתכם מהשאלה הראשונה ועד ספסל הלימודים. נשמח לסייע לכם בכל עניין. מרכז מידע טלפוני וקביעת פגישת ייעוץ אישית​ מוקד טלפוני:1.800.660.660פעיל בין השעות:8:00

קרא עןד »

מסלול משולב – פיזיקה + הנדסת חשמל ואלקטרוניקה:

במסלול זה מוצעת לסטודנט תכנית אינטגרטיבית שבסופה יקבל שני תארי מוסמך למדעים B.Sc. הידע המעמיק והמקיף הנרכש בתכנית זו מקנה לסטודנט יתרון משמעותי הן בהמשך לימודיו לתארים מתקדמים והן בהשתלבותו בתעשיות מתקדמות כגון: רפאל, אלביט, התעשייה האווירית ועוד.

במסלול זה קיימות שתי אפשרויות לימודים:

1. לימודי פיזיקה רגילים לאורך 3 שנים שמובילים לקבלת תואר ראשון בפיזיקה + שנה רביעית של לימודי הנדסת חשמל בלבד. במסלול זה מחויב הסטודנט בהרחבת פרויקט הגמר בפיזיקה שעליו ייבחן גם בהנדסת חשמל. בסוף השנה הרביעית יקבל הסטודנט תואר נוסף בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה.

2. פרישת הלימודים על פני 4 שנים שבהם ילמד הסטודנט במקביל גם פיזיקה וגם הנדסת חשמל ואלקטרוניקה  – שני התארים יתקבלו רק בסוף שנה ד'.

האופציה הראשונה מקנה יתרון כיוון שסטודנט שמסיים את התואר הראשון בפיזיקה יכול בשנה הרביעית שבו הוא לומד רק הנדסת חשמל – להתחיל במקביל גם תואר שני בתחום.

 

תכנית הלימודים במחלקה לפיזיקה

תכנית הלימודים כוללת את התחומים הבאים:

  • לימודי פיזיקה תיאורטית וניסויית
  • לימודי מתמטיקה לפיזיקאים
  • יישומי מחשב בפיזיקה
  • קורסי בחירה – במהלך השנה השלישית ישתתף הסטודנט בקורסי בחירה בהיקף של 12 שעות סימסטריאליות, ע"פ תחום התעניינותו.
  • פרויקט יישומי- במסגרת הפרויקט יוכל הסטודנט להביא לידי ביטוי את התחום בו בחר.
  • לימודים כלליים – במהלך לימודיו ישתתף הסטודנט בלימודים כלליים בהיקף ממוצע של כ- 2 שעות שבועיות להרחבת השכלתו.

קורסי בחירה המוצעים לסטודנט בשנה ג':

תחום היישומים האלקטרוניים – לימודי פיזיקה של מצב מוצק כבסיס תיאורטי לאלקטרוניקה ויישומם. נושאים אלו מהווים בסיס לטכנולוגית התקשורת. הלימודים במחלקה מאפשרים ראייה רחבה ומעמיקה של הפוטנציאל היישומי של המחקר העיוני בפיזיקה.
תחום האופטיקה – הסטודנט ילמד נושאים וביישומים של אופטיקה מודרנית (קוונטית ולא ליניארית). בישראל קיים שימוש נרחב בתחום זה בתעשייה האזרחית והצבאית.
תחום המחשבים – הרחבת ידיעותיו של הסטודנט בתחום המחשבים תוך יישום נושאים בתחום זה במחקר, הסטודנט יוכל להמשיך ולהעמיק בנושאים אלו בלימודים מתקדמים.
תחום הביו-פיזיקה – הכרת נושאים בין תחומיים במדעי הפיזיקה, הכימיה והביולוגיה, אשר יאפשרו לו ראייה רחבה של יישומי הפיזיקה במסגרת מדעי החיים.

התחום הרפואי – תחום זה כולל נושאים ביישום הפיזיקה במדעי הבריאות. נושאים אלו נדרשים בגין ההתפתחות הטכנולוגיות בעולם המודרני. סטודנט שירצה להמשיך ולהתמחות בתחום זה, יוכל לעשות זאת במסגרת התכנית המיועדת בפיזיקה רפואית בביה"ס למדעי הבריאות באוניברסיטת אריאל.

 
  ***פתיחת קורסי הבחירה נעשית בהתאם לשיקולי המחלקה ונתונה לשינויים .
 

 

סיפי קבלה במחלקה לפיזיקה

סיפי הקבלה למחלקה לפיזיקה כוללים:

1.     ממוצע בגרות של 90 ומעלה  או ממוצע בגרות של 80 בשילוב בחינה פסיכומטרית בציון 570 עם דגש על חשיבה כמותית.

2.     4 יח"ל לפחות במתמטיקה.

3.     5 יח"ל לפחות באחד מן המקצועות הבאים: פיזיקה, כימיה או מחשבים בציון ממוצע של 80 לפחות.

לתלמידים בעלי תעודת בגרות במגמה הומנית ולאלה שנבחנו במתמטיקה ופיזיקה ברמה של פחות מ- 5 יחידות לימוד תוצע האפשרות להשתתף בקורסי מכינה בהיקף מתאים.

  • מועמדותם של בעלי נתוני קבלה נמוכים מהמצוין, תידון ע"י ראש המחלקה או בוועדת חריגים.
  • למחשבון סיכויי קבלה למחלקה לפיזיקה לחץ כאן
  • למתאימים תינתן מלגת לימודים. לפרטים נוספים ראה אתר שכר לימוד.

 

דרישות במהלך הלימודים במחלקה לפיזיקה

במהלך הלימודים נדרשת עמידה בממוצע ציונים של 60 ומעלה כתנאי מעבר משנה לשנה.