סגן הנשיא והדקן למו"פ

פרופ' יצחק (איציק) שי
סגן הנשיא והדיקן למו"פ

אוניברסיטת אריאל חרטה על דגלה את ערך המצוינות המדעית והציבה לעצמה יעד להיות מוסד מחקר מוביל. תפקיד רשות המחקר ופיתוח הינו להוביל את האוניברסיטה וחוקריה אל מטרה זו.

כאוניברסיטת המחקר הצעירה בישראל, עומדים בפנינו אתגרים רבים. האוניברסיטה משקיעה משאבים רבים בפיתוח תשתיות מחקר וקידום קשרים מחקריים עם מדענים בארץ ובעולם. מאמצים אלו הביאו לכך שבשנים האחרונות הצטרפו לאוניברסיטה חוקרים מובילים בתחומם בעלי הישגים מדעיים מוכחים. בזכות המאמצים של החוקרים הוותיקים והחדשים ההישגים המדעיים הבאים לידי ביטוי בכמות הפרסומים, איכותם וזכיות בקרנות מחקר תחרותיות עולים מדי שנה. אנו לא מסתפקים בכך ומשקיעים מאמצים רבים על מנת לחזק הישגים אלו ולעמוד בחזית המדע והמחקר העולמי.

רשות המחקר משמשת כעוגן לקידום המחקר באוניברסיטה. אנו ברשות המחקר אחראים לחשיפת הזדמנויות מימון מגוונות בארץ ובחו"ל ומעניקים סיוע נרחב לאורך כל תהליך הגשת הצעות המחקר. בנוסף, רשות המחקר תומכת באמצעות מענקים פנימיים, שמטרתם להעצים את החוקרים המצטיינים ולעודד באופן מוגבר חוקרים בתחילת דרכם המחקרית. דגש מיוחד ניתן לקליטה ותמיכה בחוקרים חדשים במוסד.

הודות לרמתם המצוינת של החוקרים ומחקריהם, ובסיוע התשתיתי של רשות המחקר, האוניברסיטה זכתה וזוכה במענקי מחקר רבים ממוסדות ממשלתיים, מהתעשיות הביטחוניות, מהתעשיות האזרחיות וכן מקרנות פילנטרופיות בארץ ובחו"ל. המחקרים המתבצעים הודות למענקי מחקר אלו הינם רבים וכוללים את כל תחומי הדעת שחוקרי המוסד עוסקים בהם: מדעי הטבע, מדעי הבריאות, רפואה, תקשורת ומדעי החברה והרוח.

צוות רשות המחקר ואני, עומדים לרשות המדענים באוניברסיטה ושמחים לסייע בכל נושא הקשור למחקר ופיתוח.

פרופ' איציק שי הינו ארכיאולוג ומנהל הפרויקט הארכיאולוגי בתל בורנה. מחקריו מתמקדים בתקופות הברונזה וברזל בדרום הלבנט. הוא השלים דוקטורט באוניברסיטת בר אילן והשתלם לפוסט-דוקטורט במוזיאון השמי של אוניברסיטת הרווארד. פרופ' שי היה עמית מחקר בבית הספר ללימודים מתקדמים באוניברסיטה העברית ולימד באוניברסיטת בר-אילן ובמכללה לחינוך ע"ש דוד ילין. בשנים 2012-2014 שימש מזכיר הוועדה של האקדמיה הישראלית למדעים, ערך את הדו"ח על מצב הארכיאולוגיה עם פרופ' צפריר. 

הוא הצטרף לאוניברסיטת אריאל בשנת 2012 כמרצה בכיר ובשנת 2015 הקים את המכון לארכיאולוגיה באוניברסיטת אריאל. בשנים 2018-2020 שימש סגן דיקן מו"פ באוניברסיטת אריאל . פרופ' שי ערך שני ספרים ופרסם עשרות מאמרים בכתבי עת. באוקטובר 2020, החל לכהן כסגן נשיא ודיקן למו"פ באוניברסיטה.

נשוי לאלה ואב לארבעה (נמרוד, ירדן, אוהד ואביתר)