אני מאמין מרכז טיפולי רב מקצועי

המרפאות האוניברסיטאיות באריאל מהוות מרכז טיפולי רב מקצועי. אנחנו מספקים מגוון שירותים לציבור הרחב, החל מינקות ועד גיל מבוגר. מ.ט.ר ממוקם בלב האוניברסיטה באריאל שבשומרון, וקשור למחלקות הלימוד בבית הספר למדעי הבריאות, ולכן הרוב המכריע של המטפלים הינו מדריכים, המלמדים את דור העתיד.

צוות המרפאות האוניברסיטאות באריאל מאמין בהענקת טיפול רב-מקצועי הוליסטי ומכאן שמו. כמרפאה אוניברסיטאית אנחנו מאמינים במקצועיות ללא פשרות.

אנחנו מאמינים בכוחות הגלומים בכל אחד ואחד ממטופלנו. ללא אמונה זו, לא היינו יכולים להוביל לשינוי הרצוי. לפיכך, חשוב לנו שהשינוי יושג תוך הנאה ומשחק, תוך דגש על שיפור מתוך הצלחה. ההנאה מייצרת הנעה (מוטיבציה). תחושת מסוגלות עצמית זו, היחס האישי, הרגישות והאמפתיה- הם אלו שיובילו לשינוי הרצוי.

אנו מאמינים כי אדם גדל וחי בסביבה הטבעית שלו ולפיכך הטיפול צריך להתייחס לסביבה הטבעית. לכן, כאשר מדובר בילדים, הטיפולים נעשים אצלנו בהשתתפותם הפעילה של ההורים בחדר הטיפולים, במרבית המקרים. בכול המקרים הטיפולים כוללים הדרכת הורים, שמאפשרת המשך התהליך בבית הילד. לעיתים קרובות, ניזום קשר גם עם מערכת החינוך (בהסכמת ההורים כמובן) ובכך נרחיב את מעגל הסביבתי בו מבוצע השינוי המיוחל. הקשר בין הטיפול לסביבה מוביל לכך שהמטרות הטיפוליות יתייחסו לצרכים של האדם בפועל בסביבה הטבעית האישית שלו ויתנו מענה תיפקודי לצרכיו.

החשיבה שלנו אינה מתמקדת בתחום המטופל בלבד, אלא מסתכלת על האדם כמכלול. לפיכך, בכול טיפול ניקח בחשבון את ההיבטים הרגשיים שהמטופל ומשפחתו עוברים ולא נתעלם מהם. מעבר לכך, אם המטופל הגיע לטיפול בתחום מסויים, אך אנו כמטפלים מאמינים כי הוא זקוק לטיפול בתחום נוסף, אנחנו מתחייבים לשתף אותו בכך, להסביר לו את הסיבות למסקנות שלנו ונעשה כל מאמץ לעזור לו בהשגת הטיפול הרצוי. אם לדעתנו ישנו קשר בין הקשיים, אנחנו מתחייבים לעזור בחשיבה על סדר קדימויות.

המרכז שלנו מהווה אבן שואבת של כל האזור ומהווה כתובת טיפולית לילד ולמשפחתו.